2019_8_21_Tikkurila26528

voodipeats l392 ducat - sein h300 lemonade - põrand y383 cucumber

Plaanid muuta oma kodu välimust? Just nüüd on suurepärane aeg mängida erinevat tooni ja tüüpi värvidega! Matid värvid on olnud juba mõnda aega populaarsed, ent nüüd on trendikad hoopis läikivad seinad, põrandad ja laed.

Enamikule on kodukujunduses matid värvid kõige turvalisem valik. Ent matte ja läikivaid pindu julgelt kokku sobitades saab luua ootamatu ja nauditavalt stiilse välimuse, mis räägib enda eest.

Läikivad pinnad on vastupidavad ja lihtsad puhastada, ent matid pinnad varjavad paremini puudusi ja defekte

Mattide ja läikivate pindade kombineerimine muudab kodukujunduse huvitavamaks.

Värvimist plaanides on mõistlik mõelda hoolega läbi, millised pinnad värvida täismatiks, näiteks sisevärviga Harmony, ja milliste jaoks valida läikiv või poolläikiv värv nagu Betolux Akva või Helmi mööblivärv. 

Matid ja läikivad pinnad loovad ruumis erineva õhustiku ning peegeldavad valgust erineval moel. Läige tõstab värvid esile ja peegeldab valgust, matt aga neelab valgust ja mõjub seintel pehmemalt. See jätab ruumist ka paremini tasakaalustatud ja rahulikuma mulje.

 

 

Läikiv või matt värv?

Mida läikivam pind on, seda nõrgemalt sellele mustus nakkub. Kuigi defektid ja värviparandused paistavad läikival pinnal hästi silma, on pinda lihtne puhastada. Matti pinda on aga tihti lihtsam üle värvida, kui püüda sellelt plekki eemaldada. Matt viimistlus võrreldes läikivaga varjab puudusi paremini – läikival pinnal hakkab iga defekt silma.

Ära pelga värve kombineerida! Erinevates ruumides läikivaid ja matte pindu kokku sobitades saab muuta kodu palju elavamaks, üleöö!

Vali läikiv värv, kui…

  • soovid, et pinda oleks lihtne puhastada;
  • soovid, et viimistlus oleks vastupidav;
  • soovid mängida kontrastidega ja valguse peegeldumisega.

 

Vali matt värv, kui...

  • soovid, et pinnad näiks pehmed;
  • soovid luua rahuliku õhustiku (elutoas ja magamistoas);
  • soovid, et värv varjaks puudusi ja defekte;
  • eelistad otsustada turvalise lahenduse kasuks.
2019_8_21_Tikkurila26768-1

SEIN N338 WILD ROSE, H353 FORGET ME NOT, N388 WASABI, H300 LEMONADE, J407 SIESTA